IRCC зберегло на 2027 рік базовий цільовий показник постійного резидентства на рівні 380 000 осіб, а ще близько 100 000 місць виділено окремо на разові тимчасові ініціативи для людей, які вже перебувають у Канаді.
Коротко
- Базовий рівень PR на 2027–2029 роки зафіксовано на 380 000 на рік — без змін порівняно з торішнім планом
- Окрім базових місць, передбачено разовий захід на 200 000 осіб — це переведення у PR тих, хто вже в Канаді, а не нова квота
- Економічна імміграція займає 64% базового рівня (244 000 місць), родинна категорія скоротилася з 84 000 до 81 000
- Частка франкомовних іммігрантів поза Квебеком зросте з 9,5% у 2027 році до 12% у 2029-му
- Мета уряду — знизити частку тимчасових резидентів до менш як 5% населення Канади, не змінюючи самі квоти на працівників і студентів
Як і коли публікується план імміграційних рівнів
Immigration levels plan — це трирічний прогноз прийому постійних резидентів, який IRCC оновлює щороку та публікує в листопаді разом із федеральним бюджетом. Із заявлених на три роки вперед цифр статус обов’язкового має лише перший рік: відомство орієнтується саме на нього, а показники другого й третього року під час наступного оновлення можуть змінитися.
Це не те саме, що річна статистика. Окремо IRCC публікує фактичні дані про те, скільки резидентств уже видано за минулий рік, — це звіт про те, що вже сталося, а не прогноз. План рівнів, навпаки, описує цілі на майбутнє й не розписує програми детально: про нові ініціативи в ньому йдеться лише поверхово, деталі IRCC розкриває окремо.
Базовий рівень PR на 2027 рік: 380 000 місць
На 2027 рік базовий рівень постійного резидентства залишається на позначці 380 000 осіб — число не змінилося порівняно з торішнім планом. Цей самий показник закладено і на весь трирічний період: план на 2027–2029 роки передбачає 380 000 нових PR щороку.
У цифри є коридор допустимих відхилень: нижня межа — 352 000 осіб, верхня — 422 000. Це означає, що фактичний прийом може відхилятися від базового показника в обидва боки, але орієнтиром для планування слугує саме 380 000.
Із цього обсягу економічна імміграція (Express Entry та провінційні програми) займає основну частку — близько 244 000 місць. Окремо виділено квоту для франкомовних іммігрантів поза Квебеком: у 2027 році вона становитиме 9,5% від загального числа, тобто близько 32 000 осіб, зі зростанням до 10,5% у 2028 році та приблизно 12% (близько 40 000 осіб) у 2029 році.
Базовий рівень PR на 2027–2029 роки
Цільовий показник і коридор допустимих відхилень за планом IRCC
- Нижня межа коридору352 000
- Базовий (цільовий) показник380 000щороку у 2027–2029
- Верхня межа коридору422 000
- Частка франкофонів поза Квебеком у 20279,5%≈32 000 осіб
На 2027–2029 роки базовий рівень PR зафіксовано на 380 000 на рік — так само, як і в минулому плані. Коридор відхилень — від 352 000 до 422 000.
Додаткові 200 000 місць і разові ініціативи на 100 000 осіб
Окрім базового рівня, IRCC передбачило одноразовий тимчасовий захід на строк до 200 000 осіб — але це не нові місця понад 380 000, а переведення у статус PR людей, які вже перебувають у Канаді. Захід розрахований на 2027 рік і потім завершується. Ці місця розбито на дві разові (time-sensitive) ініціативи по 100 000 осіб кожна — для групи працівників і для гуманітарної когорти.
Перша ініціатива стосується людей, які вже перебувають у Канаді й очікують рішення щодо PR. Йдеться про заявників за програмами startup visa, self-employed, agri-food pilot, homecare worker, а також про тих, хто підпадає під провінційні номінації (PNP). Частина цих заявників чекає рішення вже кілька останніх років.
Формально це не нова квота: по суті IRCC обробляє до 100 000 заявок із категорії rollover — людей, які й так мали отримати PR, але рішення щодо них накопичувалося роками. При цьому відомство окремо уточнило, що ці 100 000 не будуть вирахувані з показників попередніх років: облік обробки цієї групи не «з’їдає» квоту поточного року.
Друга ініціатива на 100 000 місць адресована гуманітарним категоріям PR: подружжям і партнерам у цивільному шлюбі постійних резидентів, які очікують фінального рішення, заявникам за заходами для Гонконгу та за заходами для українців, а також тим, чиї заяви в рамках профільних програм уже отримали принципове схвалення.
Так із загальних 580 000 місць (380 000 базових плюс 200 000 додаткових) значна частина припадає не на нових заявників, а на розбір багаторічного беклогу за вже поданими справами.
Так із загальних 580 000 місць (380 000 базових плюс 200 000 додаткових) значна частина припадає не на нових заявників, а на розбір багаторічного беклогу за вже поданими справами.
200 000 додаткових місць — не приріст квоти, а переведення у PR людей, які вже перебувають у Канаді й роками чекають рішення щодо заявки.
Гуманітарна когорта і перенесення місць з минулих років
До гуманітарної когорти на 100 000 місць включено заявників, які очікують остаточного рішення щодо PR: подружжя і партнерів у цивільному шлюбі постійних резидентів, заявників за заходами для Гонконгу та України, а також частину заявників за категорією H&C (humanitarian and compassionate), чиї заявки вже схвалено принципово. Сюди ж віднесено тих, хто перебуває в черзі на розгляд тривалий час, — їхній PR теж планують схвалити в рамках цієї когорти.
Ключовий момент: це не нові квоти, а перенесення зобов’язань з минулих років. Зростання чисел на папері не означає зростання фактичного прийому — IRCC просто зобов’язується довести до кінця те, що вже було обіцяно раніше.
Зростання чисел на папері не означає зростання фактичного прийому — IRCC просто зобов’язується довести до кінця те, що вже було обіцяно раніше.
Та сама логіка діє і для інших перенесень усередині плану:
- близько 115 000 осіб — за оцінкою, разові ініціативи та прийоми за попередніми зобов’язаннями, окремі від нового плану (точна офіційна цифра не опублікована);
- близько 33 000 осіб — за оцінкою, перенесення з попереднього плану імміграційних рівнів для заявників, які вже перебувають у Канаді.
Нових місць понад ці цифри не додається — Канада лише зберігає раніше взяті зобов’язання, не нарощуючи план.
Тимчасові заходи всередині плану розбито на дві когорти: перша стосується супроводжуючих членів родини та переходів до PR, друга — переходу до PR для тих, хто вже перебуває в Канаді, з акцентом на збереження цілісності родин.

Тимчасові резиденти: працівники та студенти на 2027 рік
На 2027 рік IRCC планує прийняти близько 370 000 тимчасових резидентів — ця цифра не включає туристів та інших відвідувачів. Вона складається з двох груп: тимчасових працівників та міжнародних студентів.
Квота для тимчасових працівників — 220 000 осіб. З них 170 000 припадає на міжнародну програму мобільності (сюди входять внутрішньокорпоративні переведення ICT, відкриті дозволи на роботу для подружжя і низка інших підкатегорій), а 70 000 — на дозволи на роботу, прив’язані до конкретного роботодавця за LMIA, включно із сільськогосподарськими, сезонними та програмами з високою і низькою оплатою праці.
Щодо міжнародних студентів план передбачає 150 000 нових дозволів на навчання — від коледжів і бакалаврату до магістратури та докторантури. Ця цифра збігається з торішнім планом, змін немає. При цьому за підсумками поточного року прийом студентів, імовірно, не дотягне до запланованого показника.
Самі квоти на тимчасових працівників і студентів уряд не змінював порівняно з торішнім планом — зростання він закладає не в цифрах прийому, а в скороченні загальної частки тимчасового населення в країні. Мета уряду — довести частку тимчасових резидентів до рівня менше 5% населення Канади. За населення близько 4,5 млн осіб у цій категорії це відповідає приблизно 220 000 новим тимчасовим резидентам на рік.
Самі квоти на тимчасових працівників і студентів уряд не змінював порівняно з торішнім планом — зростання він закладає не в цифрах прийому, а в скороченні загальної частки тимчасового населення в країні.
Квоти тимчасових резидентів на 2027 рік
Розподіл 370 000 місць між працівниками та студентами
- Усього тимчасових резидентів370 000без туристів і відвідувачів
- Тимчасові працівники220 000
- — за програмою мобільності (ICT та ін.)170 000
- — за LMIA (роботодавець)70 000
- Міжнародні студенти150 000нові дозволи на навчання
Як розподілено 380 000 місць за категоріями PR
Із 380 000 місць базового рівня 244 000 припадає на економічну імміграцію — це Express Entry та провінційні програми (PNP) разом. Економічна категорія отримала на 5 000 місць більше, ніж у попередньому плані, і тепер займає 64% від загального обсягу прийому: ставку зроблено на залучення кваліфікованих фахівців.
Родинна імміграція, передусім подружнє спонсорство, скоротилася з 84 000 до 81 000 місць. Прийом біженців теж знизився — з 56 000 до 49 000, а заявки за гуманітарною категорією HNC залишилися на рівні близько 5 000, що трохи менше за показник минулого року. Для франкомовних заявників поза Квебеком виділено окрему квоту: 9,5% від загального числа місць у 2027 році (близько 32 000 осіб), 10,5% у 2028-му і близько 12% у 2029-му — сумарно близько 40 000 осіб за три роки.
Детальний розподіл економічних та інших програм за даними плану:
| Категорія | Місця |
|---|---|
| Економічна імміграція (загалом) | 244 000 |
| Висококваліфіковані фахівці (включно з Express Entry) | ≈87 000 |
| Федеральна бізнес-програма | 500 |
| RCIP | 5 500 |
| Атлантична імміграція | 6 000 |
| Кваліфіковані працівники Квебеку | 5 000 |
| Родинна імміграція (загалом) | 81 000 |
| Подружнє спонсорство (частина родинної категорії) | ≈81 000 |
| Батьки та бабусі/дідусі (PGP) | 12 000 |
| Біженці — захищені особи | 16 000 |
| Біженці — переселення | 10 000 |
| Біженці — приватне спонсорство | 10 000 |
| Гуманітарна категорія (HC) | 5 000 |
Щодо квоти PGP поки незрозуміло, чи буде вона збільшена — цей показник тримається на рівні 12 000 осіб, і число прийнятих за цією програмою помітно нижче, ніж за іншими родинними категоріями. Для заявників за Startup Visa на наступний рік передбачено близько 1 500 місць, що може свідчити про запуск окремої федеральної програми. На 2028 рік також очікується зростання федеральної бізнес-квоти до 1 500 місць і можлива поява окремої квоти на 7 900 місць для домашніх працівників.
244 000 із 380 000 місць (64%) припадає на економічну категорію — на 5 000 більше, ніж у минулому плані. Родинна імміграція та прийом біженців при цьому скоротилися.
Частка нових резидентів у населенні Канади та хід прийому у 2026 році
За наявними даними, приплив нових постійних резидентів залишається нижчим за поріг у 1% населення Канади, який раніше позначив уряд; офіційного підтвердження цієї цифри на момент публікації немає. На практиці це означає, що цифри плану на 2027–2028 роки не урізані: показники або залишаються на попередньому рівні, або трохи зросли за рахунок разових ініціатив (c80).
Хід прийому у 2026 році підтверджує цю картину. На цей момент статусу PR набули 380 000 осіб — прийом за цією квотою триває до серпня (c77, c78). Додатково в уряду відкрито ще близько 160 000 місць, включно з приблизно 80 000 осіб понад основну квоту (c76). У родинній категорії із запланованих 84 000 місць уже реалізовано близько 59 000 (c79).

Нові програми й реформа Express Entry у 2027–2028 роках
План імміграційних рівнів натякає на нові напрями роботи, хоча документ такого формату традиційно не розкриває деталі окремих програм — лише загальний напрям. Серед пріоритетних сфер для залучення кваліфікованих кадрів названо освіту, охорону здоров’я, будівництво, а також штучний інтелект і цифрові технології — це нові категорії, яких раніше в переліку не було. Оборона, енергетика та критичні мінерали в пріоритетах уже були присутні й новими не є. Судячи з цього набору напрямів, у 2027 році можлива поява окремих запрошень чи категорій саме під перелічені сфери, хоча це поки не підтверджене рішення, а припущення за непрямими ознаками плану.
Офіційний підхід влади — підтримувати стабільний і передбачуваний рівень імміграції, який доповнює канадський ринок праці, а не замінює місцеву робочу силу.
Що очікується в Express Entry та провінційних програмах
- оновлені категорії Express Entry мають з’явитися вже найближчого року;
- очікується анонс нової федеральної імміграційної програми;
- в Ontario Immigrant Nominee Program (OINP) готуються нові ініціативи, включно із запуском програми для підприємців (друга фаза OINP) — її планують на наступний рік;
- заявлено масштабну перебудову Express Entry: систему хочуть об’єднати в один великий потік замість нинішнього набору окремих категорій;
- запрошення в Express Entry наступного року планують видавати з урахуванням рівня доходу кандидата.
Усі перелічені зміни поки не закріплені офіційно й віднесені до розряду очікуваних — план лише позначає напрям, а конкретні параметри нових програм і реформи Express Entry мають з’явитися пізніше.
Систему планують об’єднати в єдиний потік і враховувати дохід кандидата при запрошеннях — параметри поки не закріплені офіційно, але напрям уже позначено.
Часті питання
Чи можна подати заявку на PR на 2027 рік прямо зараз, якщо я ще не починав процес
План рівнів задає лише загальні квоти на рік, а не відкриває окремий прийом заявок — подача йде через конкретні програми на кшталт Express Entry або PNP, у кожної свої умови та строки. Базовий рівень у 380 000 місць на 2027 рік розподілено між цими програмами, тому шанс потрапити в квоту залежить від того, за якою програмою подаєтеся і коли вона відкриє набір.
Що робити, якщо моя заявка на PR зависла в черзі вже кілька років
Якщо заявка належить до категорій rollover — startup visa, self-employed, agri-food pilot, homecare worker або провінційних номінацій — вона може потрапити до разової ініціативи на 100 000 місць на 2027 рік, розрахованої саме на такі застряглі справи. Ці місця не вираховуються з квоти поточного року, тому обробка старих заявок не зменшує шанси нових заявників.
Чи стосуватимуться гуманітарні ініціативи 2027 року тих, хто подав заяву за програмою для українців нещодавно, чи тільки старих справ
До гуманітарної когорти на 100 000 місць включено насамперед тих, хто вже очікує фінального рішення, — подружжя, партнерів у цивільному шлюбі, заявників за заходами для Гонконгу та України, а також тих, чиї заявки вже отримали принципове схвалення. Тобто захід розрахований на розбір уже поданих і частково схвалених справ, а не на прийом нових заяв.
Що буде з планом імміграції після 2029 року
План публікується на три роки вперед і оновлюється щороку в листопаді разом із федеральним бюджетом, тому показники після третього року ще не визначені — IRCC зафіксує їх лише в майбутніх оновленнях. Обов’язковим вважається лише перший рік трирічного плану, решта два можуть змінитися під час наступної публікації.
Чи можна дізнатися точну дату, коли відкриються нові категорії Express Entry або друга фаза OINP
Точних дат поки немає: план лише позначає напрям, називаючи найближчий рік очікуваним строком для оновлених категорій Express Entry та запуску підприємницької програми OINP. Конкретні параметри та строки цих змін IRCC і влада провінції мають розкрити пізніше окремо.
Чи планують збільшити квоту для батьків і бабусь із дідусями (PGP) найближчими роками
Наразі квота PGP тримається на рівні 12 000 місць, і число прийнятих за цією програмою помітно нижче, ніж за іншими родинними категоріями. Чи буде вона збільшена в наступних планах — поки незрозуміло, офіційного рішення з цього питання немає.






Коментарі
Досвід читачів корисний, але це не консультація: правила перевіряйте на офіційному сайті.
Реєстрації не потрібно: натисніть «Увійти», введіть будь-яке ім’я — і все.